Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 21. května 2022 Monika

O staré a účinné ženské „zbrani“ … aneb otcem proti své vůli

30. 01. 2022 17:00:00
„No von vo tom nechtěl ani slyšet a vidíš jak je nakonec rád!  Kdyby to tak Jarča neudělala, tak by se nikdy nerozhoupal. Takhle se chvíli cukal, ale pak souhlasil i se svatbou. Vona věděla, že je to slušnej chlap."

X+ ( Pixabay)

... úryvek rozhovoru dvou dam ve večerní tramvaji mě donutil zamyslet se nad situací, kterou jedna druhé líčila.


 Každé pohlaví má své specifické zbraně, jednou z těch ryze ženských je nechat se přivést do jiného stavu aniž by to parter chtěl a dosáhnout tak „svého“.  Připoutat muže, vdát se, pojistit si záletného manžela, rozvést cizího, zabezpečit sebe i potomka vhodným solventním prototypem.
Stává se to, ať už jsou on a ona snoubenci, manželé, partneři, milenci, kamarádi s bonusem, nebo jinak spříznění  jedinci touhou po hezké chvíli.

Pokud oba nechávají situaci plynout bez jakékoliv dohody a ochrany, je pak na obou, jak se k věci postaví a tento model nebýval nijak v dobách předešlých výjimečný.  Ovšem dnes, kdy spolehlivost hormonální antikoncepce atakuje 99%, je možnost nechtěného otěhotnění skutečně malá. Zvlášť, když je ochrana kombinovaná i s jinou bariérovou metodou.
Jistě, jsou situace, kdy žena nemůže nebo nechce antikoncepci, v tomto případě je opět na dohodě partnerů, jak se jinak proti nechtěnému početí chránit nebo zkrátka nesouložit.
A také jsou mezi námi rigidní věřící, kteří jsou přesvědčeni, že obcovat se má pouze za účelem zplození potomstva. Ponechme jim jejich víru a važme si pokroku v té podobě, že se můžeme svobodně rozhodnout jakkoliv.

Ve svém blízkém okolí znám několik konkrétních mužů, kteří se stali tatínky, aniž by to plánovali, nebo byli vystaveni nátlaku v podobě těhotenství fingovaného.  Zdůvodnění, jak se to stalo, by při napsání scénáře vyhrálo nějakou filmovou cenu, možná i v žánru sci-fi. Ale světe div se, většinou ti muži chtěli uvěřit, protože to byli pánové seriózní a ani sami sobě nechtěli připustit, že by z nich nějaká udělala hejla, na rozdíl od jejich okolí, které se při líčení jejich trampot chytalo za hlavu.
Nutno podotknout, že dotyční se stali v rámci svých možností otci vzornými, ať už soužitím s danou matkou, nebo ji zabezpečili a postarali se.  Některý i za pomoci psychologa, se kterým si ujasňoval jak pojmout život, který si takto nenaplánoval. Ať už ale vyřešili otcovství jakkoliv, dle jejich vyjádření a často pozdějšího chování v nich zůstal osten zrady, podvůdku, manipulace ze strany ženy ... se kterou se později rozešli, nebo s ní ani nezačali žít. Ovšem svá „nechtěňátka“ milují.

V tomto bodě by se dalo říct, že tedy ona ženská zbraň padla na úrodnou půdu, protože další vyjádření  žen v úvodu po letech by mohlo znít asi takto (a už jsem to také slyšela):  „Vidíš, kdyby to neudělala, nevysadila antikoncepci aby o tom nevěděl, tak by si jí nevzal a teď je šťastnej, že to dítě má!“

Mohlo by se zdát, že tímto je ona ženská lest ospravedlněna, dokonce adorována,  a v této genetické válce vítězí ona agresivní samice, která nečeká a koná, před tou, která čeká (nebo se také nedočká), až si muže získá pro společné plánované početí. Ale vítězství je to pouze zdánlivé.

Jsem přesvědčena, že děti se mají rodit z lásky a z odpovědnosti. A k lásce a odpovědnosti patří i společná vůle k plánovaní potomka. Pokud by se takto počínalo a rodilo co nejvíce dětí, byl by svět mnohem lepší.
(Kdybych rozvedla celou škálu důvodů početí ... bylo by to na další dlouhý článek. Ale zůstanu jen u té nejkrásnější. Ty další všechny známe ...)

Přiznám se, že je mi v tomto ohledu mužů opravdu líto a je to jedna z  věcí, kde jim straním.  A nejen těm, kteří si v důvěře v to, na čem se se ženou domluvili, chtějí užít rozkoš bez omezení až do konce.

Každý můžeme mít jiný názor, jistě bude hodně těch, kteří budou uvažovat jako hrdinka jedné staré urban legend, která, pokud si vzpomínám, zněla asi takto:
V jedné drogerii, takovém tom klasickém socialistickém obchodě, kde jste si museli říkat o zboží přes pult, údajně pracovala jedna dáma v letech, která se ve volných chvílích, kdy v obchodě nikdo nebyl, prý bavila tím, že vytahovala sáčky s kondomy z krabiček, propichovala je špendlíkem a při tom si mumlala: Ať se vezmou, když se mají tak rádi...“

Osobně si myslím, že je to historka vymyšlená, nepamatuji si totiž, kdy by nebyla za socialismu v drogerii fronta (ale třeba to dělala po pracovní době).
 

***
P.S.

Tento blog je přípravou jedné kapitoly knihy, kterou bych ráda vydala a jejíž název zatím neprozradím.  Rozhodla jsem se v ní, jak to mívám ve zvyku, tak trochu hodit vidle do vlastních ženských řad a popsat nejen postřehy, kterými se ženy chlubí, nebo je líčí tak, aby navenek dobře vypadaly. 
Nemám pevný termín, předsevzetí a tak se sama nechám překvapit, kdy dílo spatří světlo světa. Nebudou to tentokrát povídky ale krátké zápisky pozorování kolem dokola, ale pokud vás mé psaní baví, bude se na co těšit.

 

Něco zdrojů k té antikoncepci:

 https://www.forumantikoncepce.cz/metody-antikoncepce/spolehlivost-metod-antikoncepce

https://cs.wikipedia.org/wiki/Spolehlivost_antikoncepce

https://www.antikoncepce.cz/spolehlivost-antikoncepce

https://www.lekarna.cz/clanek/hormonalni-antikoncepce-a-vsechno-kolem-ni/

https://www.vitalia.cz/clanky/otehotnely-s-hormonalni-antikoncepci-jak-je-to-mozne/

https://zena-in.cz/clanek/verite-antikoncepci-vime-jak-moc-je-prave-ta-vase-ne-ucinna

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Štěpánka Bergerová | neděle 30.1.2022 17:00 | karma článku: 20.71 | přečteno: 1024x

Další články blogera

Štěpánka Bergerová

... ještěže to nedopadlo!

Říkám si čas od času, když vidím, kam se ubírá život někoho nebo něčeho, o koho nebo o co jsem dříve stála. A následuje hluboký oddech a poděkování prozřetelnosti ...

17.5.2022 v 19:14 | Karma článku: 14.70 | Přečteno: 312 | Diskuse

Štěpánka Bergerová

Když se nedělá svinčík, nemusí se pak tolik uklízet ….

Říká se, že pěkné prostředí kolem vytváří i pěkný pocit v nitru. Když si zkrátka uklidím nepořádek, pak je to první krok k tomu, aby se duše cítila jak „v pokojíčku“ ...

19.4.2022 v 22:33 | Karma článku: 15.78 | Přečteno: 340 | Diskuse

Štěpánka Bergerová

.... kolem Kokořína může být i psina

aneb vskutku je to výlet ke srovnání s jinými zážitky, přesně podle Smoljakova cimrmanovského výroku ve hře Dobytí severního pólu.

21.3.2022 v 20:46 | Karma článku: 18.15 | Přečteno: 305 | Diskuse

Štěpánka Bergerová

To jsem zvědavá, jak budete házet tlamu!

Když je něco „poprvé“ zažívá člověk často směsici vzrušení, strachu a zvědavosti. Přiznám se, že až na pár nepovedených životních situací jsou vzpomínky na ono „poprvé“ euforické.

10.3.2022 v 21:06 | Karma článku: 16.59 | Přečteno: 381 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Karel Trčálek

Brzy se zřejmě dočkáme i Měsíce česko-bruselského přátelství

Nevím jak eurohujeři, ale já považuji za zcela absurdní, když centralismus Evropské unie dosahuje již takové míry, že svým členským zemím nařizuje, kolik procent filmových děl z evropské produkce musí divákům nabízet

21.5.2022 v 8:53 | Karma článku: 12.67 | Přečteno: 217 | Diskuse

Vlasta Fišrová

Jak mi úkol do školy přinesl práci snů

Na pozici průvodkyně MŠ nastoupí od září žena, která patří k původním zakladatelům naší alternativní školy, napsal Radim a dodal: Vlasta miluje děti a ony jí, je kreativní, kvalifikovaná a má spoustu zkušeností.

21.5.2022 v 8:14 | Karma článku: 5.26 | Přečteno: 129 | Diskuse

Michael Laitman

Je svoboda projevu na prodej?

Zdá se, že vesmír je pro Elona Muska, nejbohatšího muže světa, příliš malý. Po uskutečnění svého soukromého cestování do vesmíru je jeho dalším cílem ovládnout planetu informací.

21.5.2022 v 5:29 | Karma článku: 14.68 | Přečteno: 152 | Diskuse

Josef Nožička

Dočkáme se brzy i Měsíce česko-bruselského přátelství?

Považuji za zcela absurdní, když centralismus Evropské unie dosahuje již takové míry, že svým členským zemím nařizuje, kolik procent filmových děl z evropské produkce musí divákům nabízet.

20.5.2022 v 20:10 | Karma článku: 38.02 | Přečteno: 1027 | Diskuse

Filip Vracovský

Kytarové riffy na víkend...

Tak tenhle blog mi zní v hlavě fakt parádně už několik dní. Páteční večer je ideální čas vyrazit někam za muzikou... nebo si jen tak otevřít pivko, pustit si ji doma a vzpomínat...

20.5.2022 v 17:22 | Karma článku: 18.52 | Přečteno: 369 | Diskuse
VIP
Počet článků 486 Celková karma 16.21 Průměrná čtenost 2409

Autorka nápadů překračujících rámec všedního dne ........ 
Povídkovou knihu MOUCHA V LIMONÁDĚ si můžete objednat přímo od autorky na: stepanka.bergerova@seznam.cz, nebo od smluvních prodejců - viz GOOGLE.
Více informací na Facebooku -(https://www.facebook.com/mouchavlimonade)
Budu ráda za vaši recenzi na Databázi knih

 

 Moucha v limonádě

Najdete na iDNES.cz